Charter IAC Jelenia Góra Cieplice

Galeria » 2013 » Charter IAC Jelenia Góra Cieplice

W sobotę 19 stycznia odbyła się szczególna uroczystość. Spotkalismy się w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Lema w Kowarach na charterze Interact Clubu Jelenia Góra Cieplice. Oprócz naszych koleżanek i kolegów przybył DG Lesław Morawski oraz delegacje z innych Klubów.

RC Karpacz Karkonosze reprezentował Ryszard Dzięciołowski, RC Kraków –Prezydent Zygmunt Murdza i Piotr Metzler , RC Szczecin- Pomerania- Isobel Perera Turostowska wraz z małżonkiem. Przybyła też delegacja z IAC Wrocław pod wodzą Janka Łuszczaka

( RC Wrocław Centrum) i jego małżonki Jadwigi. Kluby z Krakowa i Szczecina są w trakcie tworzenia Interactów.

Młodzież pod kierunkiem pedagogów: dyr. Krystyny Patynowskiej, Gosi Dawiec, Marty Odelgi, Tomka Raczyńskiego i Danuty Lisowskiej znakomicie przygotowała uroczystośc charterową, począwszy od wystroju sali, poprzez program artystyczny, a na poczęstunku skończywszy. Charter otworzyła, witając przybyłych gości dyr. Krystyna Patynowska. Nasz Prezydent Tadeusz Płuziński, witając Gości wyjaśnił powód charterowania IAC JG Cieplice ( bardziej elegancko powiedział to , co ja wprost napisałem powyżej). Podkreslił jak ważna jest praca zmłodzieżą.

Życzył Interactorom wiele radości i satysfakcji w dalszej działalności. Następnie wykład pt. „Rola Interactu w życiu szkoły” wygłosiła dyr. K.Patynowska.

Występ młodzieży składał się z popisów grupy tanecznej New Age Dance oraz piosenek w interpretacji Interactorki Eweliny Szklarek. Zebrani nagrodzili młodych artystów rzęsistymi brawami.