RC Jelenia Góra Cieplice w ramach akcji „Spełniamy marzenia chorych dzieci” pomógł w realizacji marzenia 16-letniej  Klaudii Kwiecińskiej . Cierpi ona  na retinopatię wcześniaczą. Jest prawie niewidoma. Jej największym marzeniem było spotkanie z Radosławem Pazurą. Dzięki pomocy Roberta Tondery z RC Warszawa Józefów udało się nam  je zorganizować . Rozmowa w 4 oczy z Panem Radosławem trwała ponad 2 godziny, a rozpoczęła się od bardzo ciepłego powitania i wręczenia Klaudii przez aktora bukiecika kwiatów.

Nie znamy dokładnie  przebiegu spotkania.  Pan Radosław  przy pożegnaniu stwierdził, iż nie jest dziełem przypadku, że ich drogi się skrzyżowały. Powiedział też, że rozmowa ta zarówno dziewczynce , jak i jemu była bardzo potrzebna.

W drodze powrotnej z Warszawy Klaudia stwierdziła, iż spotkanie to zmieniło sens jej życia. W najbliższym „Nowym Rotarianinie” materiał ten uzupełnię o relację Klaudii i jej mamy, która była z nami w Warszawie.

Adam Czajkowski

Honorowy Przewodniczący Komitetu ds. Interactu D2231