106. Światowa Konwencja Rotary International, Sao Paulo 2015

W dniach od 6 do 9 czerwca 2015 w jednym z największych miast na świecie (w aglomeracji ponad 21 mln mieszkańców) Sao Paulo odbyła się 106. Konwencja Rotary International. W konwencji uczestniczyło ponad 14 500 rotarian. Obrady odbywały się w centrum kongresowym Anhembi. Delegacja z Polski była wyjątkowo skromna, ponieważ liczyła zaledwie 4 osoby: DGE Barbara Pawlisz, PDG Andrzej Ludek, DGN Krzysztof Kopyciński i Mark Krawczyński i. Doliczyć można do tej liczby jeszcze uczestników wymiany młodzieżowej z Polski przebywających w Brazylii – my spotkaliśmy tam Weronikę, Jana i Macieja. Wśród wybitnych mówców na konwencji znaleźli się między innymi były prezydent Kostaryki, laureat pokojowej nagrody Nobla –Oscar Arias i była prezydent Ekwadoru – Rosalia Artega Serrano.

Prezydent RI Gary Huang podsumował rok swojej rotariańskiej służby, a Prezydent Elekt K.R. Ravindran przedstawił swoje zamierzenia na przyszły rok rotariański.

Gospodarze zadbali o lokalne akcenty takie jest pokaz kliku szkół samby i występy znanych brazylijskich artystów. Następna konwencja odbędzie się za rok w Seulu.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Grupa inicjatywna spotykała się od początku roku 2013. Z każdym miesiącem przybywało chętnych zasilić szeregi klubu i jesienią 2013 rozpoczęto procedurę rejestracji. Na Prezydenta wybrano Michała Jarmołkowicza, zastępcą Prezydenta została Natalia Dąbkowska, Sekretarzem Marta Pierzkała, Skarbnikiem Magdalena Huk, Członkiem Zarządu Anna Ciesielska, a Mistrzem Ceremonii Ewa Kapla.

Nowy Klub jest pierwszym w Olsztynie zrzeszającym kobiety, i jednym z nielicznych na skalę globalną, w którym stanowią one większość – jest ich dwanaście, mężczyzn zaś dziesięciu. Za cel Członkowie obrali pomoc dzieciom niepełnosprawnym ruchowo i intelektualnie, mieszkającym w Olsztynie i okolicach.

Wręczenie certyfikatu członkostwa odbyło się 17. stycznia 2014 r. w Hotelu Zamek Ryn, bezpośrednio przed Balem Rotary.

Wszystkich Członków Klubu Rotary Olsztyn Varmia cechuje zaangażowanie, pasja, młodość i radość – składniki pozwalające osiągnąć sukces, czego i sobie i Im życzymy!

Klub spotyka się w poniedziałki o godz. 19.00 w Restauracji Casablanca przy ul. Zamkowej 5 w Olsztynie