VII Centrum Dialogu Rotary Biała Podlaska

12 października 2013 odbyła się siódma edycja cyklicznych konferencji organizowanych przez RC Biała Podlaska pod znamiennym tytułem „Meandry dialogu”.

Na spotkanie w Hotelu Skala, gdzie miało miejsce spotkanie, przybyli polscy rotarianie, w tym PDG Piotr Wygnańczuk oraz goście z RC Portland Metropolitan ze Stanów Zjednoczonych, a także licznie mieszkańcy miasta. Na wstępie list DG Janusza Potępy odczytał asystent Andrzej Cieślawski. Jak zwykle, tak i tym razem udało się zjednać dla idei dialogu znamienitych prelegentów: prof. Bogdana Maruszewskiego, kierownika Kliniki Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka i wiceprezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który poruszył trudne dylematy moralne i etyczne rodziców niepełnosprawnych dzieci i leczących lekarzy, ks. Wojciech Lemański członek Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów zwrócił uwagę na zawiłości dialogu polsko-żydowskiego, Rob Lucke z RC Portland mówił o pomocy ofiarom klęsk żywiołowych przedstawiając ciekawy pomysł „Shelter Box”, architekt Marek Krawczyński z RC Warszawa City przedstawił niezwykle interesujący film dokumentalny o odbudowie Warszawy pt. „Miasto z popiołów” oraz dr Cezary Kalita z Akademii Podlaskiej w Siedlacach. W trakcie konferencji uczestnicy mogli podziwiać talent niewidomej wokalistki Doroty Krać, będącej beneficjentką RC Biała Podlaska.

Po zakończeniu wystąpień miała miejsce interesująca dyskusja uczestników, którą poprowadził prof. Bogdan Maruszewski.

Jak tu nie wierzyć, że „siódemka” jest szczęśliwą liczbą?